רשת וקשת התפצלו, ״כאן״ מפיק סביב השעון והביקוש לעורכים בשיא. אנחנו רואים עליה ניכרת בכניסות לעמוד חיפוש העורכים שלנו ויותר ויותר חברים מקבלים פניות מגופי הפקה שונים.

(עוד על הביקוש ניתן ללמוד כאן)

כדי שיוכלו למצוא אתכם טוב יותר הנה כמה המלצות:

 

מה זה מנוע חיפוש העורכים.

לכל חבר איגוד עמוד משלו באתר בו הוא יכול להכניס את פרטיו, תמונתו, לינקים לרשתות החברתיות שלו ולהציג את נסיונו כעורך במילים בתמונה ובסאונד. עמוד זה גם מופיע יפה במנועי החיפוש כשמישהו מחפש את שם חבר האיגוד.

מנוע חיפוש העורכים זה החלק העליון בעמוד ״חברי האיגוד״ באתר וכשמעסיק נכנס לעמוד הוא יכול לחפש עורך לפי:

  1. סוג עורך (אופליןן, אונליין, תלת, אנימציה, עיצוב פסקול ועוד) 
  2. ז׳אנר (איזה ניסיון יש לעורך - דוקו, עלילתי, דרמה יומית, סיטקום ועוד)
  3. סוג עורך + ז׳אנר 

לא רצינו להגביל את אלה מכם שעוסקים בכמה מקצועות וסוגות במקביל לכן אתם יכולים להכניס פרוייקטים נבחרים בכמה סוגות ומקצועות ומי שמחפש אתכם - ימצא.

אגב אפשר גם למצוא אתכם בחיפוש שמי בתיבת החיפוש בצד שמאל למעלה של כל עמוד באתר.

 

היצמדו לאמת.

אל תתנו לעצמכם קרדיט שאין לכם או נסיון שעוד לא רכשתם. בכיר בתעשייה שמדפדף בעמודים שלכם מדי פעם כדי למצוא כשרונות חדשים אמר לנו בצורה ברורה שכשהוא מסמן בחיפוש ״דוקומנטרי״ ומקבל בעמוד של העורך פרוייקטים נבחרים שמסומנים דוקו אבל הם רחוקים מכך הוא לא ממשיך להסתכל בקורות החיים או פרוייקטים אחרים ועובר הלאה.

 

לינקים נכונים. 

הכנסתם לינק לסרטון ביוטיוב/וימאו? יופי. אם אתם רואים אותו ככה:  זה מעולה.

אם אתם רואים אותו ככה:

   זה פחות טוב.

איך להכניס נכון את לינק? אם הלינק שלכם הוא זה: https://youtu.be/kEdmjxwB2KA

הכניסו רק את מספר הסרטון, החלק הזה: kEdmjxwB2KA

ואם אתם עדיין רואים את המלבן האפור, שילחו מייל ונעזור.

 

מה הכי כדאי לכתוב על עצמי?

שאלה טובה. קודם כל חשוב לכתוב כמה מילים על עצמכם, לא להסתפק בפרוייקטים נבחרים אלא לתת כמה מילים. לא כדאי להכניס את כל קורות החיים אלא לתאר את הסיפור של הקריירה שלכם במילים ספורות - מי אתם, איזה עורכים אתם, מה היכולות שלכם, מה ה״אני מאמין שלכם״, על אילו תוכנות אתם עובדים ואם אתם מעוניינים לעשות שיפט מקצועי לדוגמה מעריכת פרסומות לעריכת דוקו זה המקום לציין שאתם בעניין.

בכל מקרה קוראי הדף מרפרפים על התאור ולרוב לא מעמיקים בטקסטים ארוכים. אם יש לכם נושאים שקרובים ללבכם (חתולים יתומים, זכויות עפיפונים כבושים) גם זה המקום להגיד את זה.

 

מהם פרוייקטים נבחרים ומה ההבדל בינם לבין עבודות נוספות.

פרוייקטים נבחרים הם המיתוג שלכם כעורכים, הדברים שאתם הכי אוהבים וגאים בהם ולפיהם המערכת ממיינת אתכם. שימו שם את המיטב מבחינתכם ומה שהייתם שמחים לעשות שוב.

עבודות נוספות הן דברים שמראים את הרבגוניות שלכם ונותנים ממד נוסף לעשייה שלכם.

 

תמונה כן או לא.

כן. 

 

קובץ קורות חיים כן או לא.

הדעות חלוקות בנושא. מצד אחד זה משהו שמעסיק יכול לאסוף ולשמור אצלו לעתיד, מצד שני.. בעצם אין פה חסרונות. כדי לכתוב קורות חיים מכובדים ורלוונטיים נוציא פוסט נוסף. בינתיים אם יש לכם עצות שתרצו לחלוק בעניין נשמח לשמוע.

 

זיכרו שרק מי שמילא פרוייקטים נבחרים מופיע במנוע החיפוש.

שיהיה לכולנו קיץ קריר וקל!