שיחזור סיסמא

הצטרפו לניוזלטר

ערוץ הוידאו

היבטים משפטיים לאמני/ות תלת מימד ויוצרי/ות הדמיה (חלק 1)

מפגש מעמיק עם מנכ״ל האיגוד נגה בריינס והיועצת המשפטית של האיגוד עו״ד גליה מלוברוצקי וכשחקן חיזוק ויוזם הארוע חבר האיגוד משה שמש מ תלת מימד ישראל נציג את הסעיפים העיקריים שצריכים להיות בכל חוזה הדמיה/הזמנת עבודה ונסקור פתרונות לבעיות נפוצות בעבודה שלנו עם לקוחות:

עבודה מול יזם ואדריכל/מעצב - מי אחראי על התשלום ומי אחראי על ההחלטות המקצועיות
למה אין קשר בין גיוס הון לפרויקט לבין השכר שלנו
מקדמה ושלבי תשלום
זכויות יוצרים ובעלות על יצירה בדינמיקה של אדריכל - אמן הדמיה - לקוח
קרדיט
דיווח
איך לזהות לקוחות לא רציניים
תשלום נוסף על קבצי מקור
התנהלות מול לקוחות בעייתיים (לקוח שלא משלם, לא עומד בלוח הזמנים, משקר)
מקרי בוחן אנונימיים מהעולם האמיתי

New ACE-IP members Orientation

First ACE International Parters orientation meeting for new members. We had new ACE-IP members from Australia, Canada, Egypt, The Netherlands and South Africa in attendance on this Zoom event. Troy Takaki, ACE the chair of the ACE Welcoming Committee opened the meeting explaining what the new ACE-IP members could expect from our organization and he urged the new members to join the different ACE committees that would fit their expertise or passion.Lead by Heidi Scharfe, ACE from Los Angeles, USA and Alex Berner, ACE from Berlin, Germany who also presides TEMPO the community of international editing organizations, the Zoom meeting was a successful celebration of the start of a nascent international cooperation amongst editors.The new ACE-IP members introduced themselves and each one explained why and how they would participate in everything ACE has to offer.We recorded the Zoom meeting and we’re attaching it as an MP4 to this email. We hope you will watch it and make it available in its entirety or edited for clarity and brevity to your members. We hope it will give them an incentive to join the ACE International Partnership Program as the growing international movement for individual editors to make motion picture editing a better understood creative discipline in cinema and television around the world.

סוגרים שנת מס ומתכוננים לשנת המס הבאה 10.11.21.mp4

הארוע השנתי שלנו עם רוא״ח אורי בארי

רשימת הנושאים לפי סדר ההופעה:
1. חשיבות מערכת היחסים עם הבנקים ודו״חות כספיים טובים
2. מי הקליינט המרכזי שלנו?
3. דיווח על בסיס מזומן או מצטבר
4. ההבדל בין הוצאה מוכרת להשקעה
5. ההבדל בין חברה לבין עצמאי
6. הפרשות לפנסיה
7. השקעה בקרן השתלמות
8. הוצאות - כנסים מקצועיים
9. דמי לידה
10. החזר מענקי קורונה
11. ביזנס והפיכת עבודה לנכס
12. עבודה בשחור
13. עבודת שכיר ועצמאי במקביל

טיפים לאביד 2020 עם ירון ליבנה

Color is.. 17.3.21

איגוד העורכים, מחלקת ארט והצילום באקט חברו למפגש זום, שצלל לצבע בקולנוע והטלוויזיה. ינחו את הסדנה חברי האיגוד סרגיי (סרג׳יו) בזרוקוב, קולוריסט (שטיסל, נבסו, הנספח, מדינת הגמדים) ורון בן מאיר, קולוריסט והבעלים של בית הפוסט קולורון.

בין הנושאים שדיברנו עליהם:

סיקור קצר על היסטוריית התמונה מפילם, לאור וידאו אנלוגית ודיגיטלית.
עבודה של קולוריסט ותיקוני צבע.
הבדל בין קולוריסט לאונליינריסט.
הסבר מונחים (גריידינג, לוט, מאסק וכו׳)
דוגמאות של לפני/אחרי ועבודות מצוינות של ארט שנתקלנו בהם.
איכות האביזרים על הסט - אמינות מול איכות ותקציב.
בעיות טכניות בטלוויזיה כמו ריצודים.
המלצות לשיפור איכות הפריים - קירות ריקים, משטחים מבריקים וטקסטורות.

נקבע הקשרו - פאנל

ג'אמפ קאט אירח פאנל מיוחד בנושא איך עריכת החדשות מעצבת תודעה ציבורית ומה השפעתה על המציאות
סוכות 2020

מהדורות החדשות בטלוויזיה, ברדיו ובמדיה קובעות את סדר היום הציבורי - מה הן החדשות החשובות ומה פחות. מה יובלט בכותרות ומה יידחק לחדשות הלילה.
אבל מה עומד מאחורי השיקולים האלה ואיך הם אותם שיקולים מעובדים לסרטים בעלי סגנונות ותכנים שונים?
מזה שלושה חודשים מתחוללת בארץ מחאה חברתית. חלקנו לוקחים בה חלק פעיל, אחרים צופים בה בשידור ישיר ובתיעוד מצולם. ויש כאלה שהמחאה בעיניהם היא דקת חדשות רגעית במוצאי שבת ויום ראשון.
הפער בין המציאות בשטח לבין המציאות בראי החדשות הוא הסיבה לדיון מעמיק זה, ביוזמתה של תמר ירון מג'אמפ קאט באולפני אדיט, בי"ס לעורכים ואנימטורים.
בפאנל נשים דגש על עריכה – החל מצילום החדשות, דרך עריכת התוכן של המהדורה, ועד עריכת כתבה. האם ישנה אג'נדה? האם יש מקום לביטוי אישי של צלם-כתב-עורך?
בפאנל מקוון ישתתפו אנשי מקצוע מכל קשת העשייה החדשותית, ויאירו זוויות מרתקות באחורי הקלעים של העשייה התקשורתית המרכזית בישראל.


משתתפים:
- אסף שפיר – דוקו אקטיביסט
- דורון סולומונס – מנהל מחלקת הוידאו בכאן
- זיו רובינשטיין – מפיק שידורי חדשות
- עומרי מניב - כתב ועורך תוכן- חדשות 13
- עידו זנד – עורך/במאי בחדשות 12
- עפר בדרשי – מנהל מחלקת פרומו בחדשות 12

מנחה
תמר ירון – מנהלת ג'אמפ קאט באולפני אדיט, בי"ס לעורכים ואנימטורים

5.10.20 דברים שלא לימדו אותי בביס

לאורך השנים האיגוד מוזמן לדבר עם סטודנטים מגופים שונים ותמיד עולה אותה שאלה - מאיפה מתחילים? איך נכנסים לתעשייה?

דיברנו על צעדים ראשונים, שניים ושלישוניים בתעשייה (קולנוע, טלויזיה, פרסומות ועוד), על מה שלא לומדים בבי״ס אבל חשוב לדעת, עשה ואל תעשה בקריירה ועודחברי האיגוד בפאנל:

אור לי טל - עורך סרטים עלילתיים ארוכים וקצרים, פרסומות וסדרות דוקומנטריות. בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה באונ' תל אביב. ערך את "הצלילה" שזכה בפרס "הסרט הטוב ביותר" בפסטיבל ירושלים, בפרס המבקרים הצעירים בפסטיבל לוקרנו והוקרן בפסטיבל היוקרתי בטורונטו,"אנשים שהם לא אני" אשר הוקרן בבכורה בפסטיבל לוקרנו וזוכה פרס "הסרט הטוב ביותר" בפסטיבל MAR DEL PLATA, הסרט הקצר "יום רגיל" זוכה פרס אופיר לשנת 2019. על סדרת הדוקו "מעברות" זכה בפרס האקדמיה לקולנוע וטלוויזיה על עריכה

שיר קנובלר - אפטריסטית ויוצרת אנימציה. כיום עצמאית שמספקת שירותי פוסט פרודקשן ואנימציה ללקוחות דוגמת סדרת הדוקו "רבנו", המכון הישראלי לדמוקרטיה, עיריית תל אביב, הפועל תל אביב, חברת תלמה ועוד. בעבר עבדה בסנואובול, סטודיו האנימציה הגדול בישראל, בין היתר על סדרות של מותגים כמו ברבי והחבובות. בוגרת החוג לקולנוע באונ' תל אביב, ובוגרת מנשר במחלקות אנימציה ותקשורת חזותית

פלג לוי - מעצב תמונה וצבע, מתמחה בקולור גריידינג ויוצר וידאו עצמאי. בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה, מעבודותיו בקולנוע עלילתי: "אלוהי הפסנתר", "הצלילה", דוקומנטרי: "שיר כאב", "אישה של בית", "יהודים, פעם שלישית", טלוויזיה: "ימי בגין", "מעברות" ומאות סרטים קצרים פרסומות וקליפים

שירה הוכמן - מפיקה, עורכת, יועצת עריכה ומרצה במכללת מנשר לאמנות. בשנת 2018 השתתפה ב- Berlinale Talents Campus. בין עבודותיה סרטים באורך מלא, סרטים קצרים, עלילתיים ודוקומנטריים אשר הוקרנו בבכורות בינלאומיות בפסטיבלים כמו: קאן, לוקרנו, SXSW, קרקוב, פאלם ספרינגס ועוד. בשנת 2014 הייתה מועמדת לפרס אופיר על עריכת הסרט "את לי לילה" (קאן 2014). בימים אלו עורכת סרט דוקומנטרי באורך מלא על הפסל דני קרוון של הבמאי והמפיק ברק הימן

מבוא ל HDR

ה HDR (ראשי תיבות של טווח דינאמי גבוה) היא טכנולוגיית מסכים חדשה (יחסית) המאפשרת את הקפיצה המשמעותית ביותר באיכות התמונה מאז המעבר משחור לבן לצבע

אלון ברק, קולוריסט (מטומטמת, רותם באה אליכם, כנרת - ים של חיים) וחבר ועד האיגוד ילווה אותנו בטבילה ראשונה בעולם ה HDR:

מה זה

מה צריך בשביל זה

למה מדובר בקפיצת מדרגה משמעותית הרבה יותר מכל k... כי בסוף - מה שקובע זה לא כמות הפיקסלים, אלא איכות הפיקסלים!* אזהרה : המרצה וידאופיל מושבע שנהנה לאכול פיקסלים לארוחת הבוקר


ארוע מה 22.9.20

מפגש אמן - הטריילר עם נתי ברונשטיין 11.8.20

נתי ברונשטיין התחיל את הקריירה שלו בישראל כצלם צבאי בצה״ל, שם הוא למד לערוך. אחרי השירות, הוא עבד כעורך בתעשיה האווירית, ואז בטלעד בירושלים כעורך פרומואים.

ב2001 עבר לניו יורק, עבד כעורך בערוצים שונים, ומשם מצא את דרכו לתעשיית הטריילרים בלוס אנג'לס. אחרי מספר שנים הוא גדל למפיק, ואז למנהל קריאייטיב.

כמה מהפרויקטים האחרונים שלו כוללים את הטריילרים ל Tenet, Just Mercy, Wonder Woman 1984, Black Widow ונתי וצוותו בסוכנות אספקט זכו במספר רב של פרסי קליאו, טריילר הזהב ופרומקס

כנשיא ומנהל קריאייטיב של Aspect, סוכנות הפרסום עטורת הפרסים בין הנחשבות בהוליווד, נתי ברונשטיין מספק פתרונות שיווק אסטרטגיים עבור לקוחות המשתרעים על פלטפורמות הקולנוע, הטלוויזיה והמשחקים

הוא אב לחמישה, בעל לאחת, ומתגורר בחווה בפרוורי לוס אנג'לס.פגשנו את נתי לשיחת זום על אמנות סיפור הסרט בשלוש דקות ונבחן יחד אתו את תהליך העבודה, הקשיים, האתגרים והפתרונות דרך שלושה טריילרים:

TENET
JUST MERCY
SUICIDE SQUADעל סוכנות אספקט:

Aspect היא אחת מהחברות המובילות בתעשיית הטריילרים בלוס אנג׳לס. מאז שנוסדה ב 1978 החברה אחראית למספר גדול של טריילרים קלסיים, בינהם Forrest Gump, Titanic, ו Armageddon.

כיום החברה מונה כ 95 עובדים שכוללים עורכים, מעצבי גרפיקה, מפיקים, קופירייטרים, מלחין, ועוד. Aspect מפיקה טריילרים לסרטים וסדרות ללקוחות ברחבי הוליווד וגם למשחקים, בניהם Call of Duty.

בחודשים האחרונים Aspect עברה לחברה שעובדת מהבית. בתקווה שבתי קולנוע יפתחו שוב בקרוב.

להרוויח שכר כמו גבר

בסוף שנת 2019 ערכנו סקר יחד עם איגוד תסריטאי הקולנוע והטלויזיה בישראל, שחם (איגוד שחקני המסך והתאטרון), אקט (איגוד מקצועות הסט) ופורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל לאפיין את תנאי ההעסקה של העוסקים במקצועות היצירה האודיו ויזואלית. את הסקר ערכה חברת ifocuseאת תוצאות הסקר הכללי אתם יכולים לראות כאן:
https://bit.ly/2z8cBN9


הסקר הראה בצורה ברורה שיש פער משמעותי בשכר בין גברים לנשים:

​- יותר גברים מגדירים עצמם עוסק מורשה לעומת נשים שהן יותר עוסק פטור, נתון המצביע על רמות הכנסה נמוכות יותר בקרב נשים

- יש יותר גברים בעלי חברה לעומת נשים

- 52% מהגברים ציינו שרמת ההכנסה שלהם גבוהה מ 10,000 לחודש לעומת 34% בלבד מהנשיםיש הרבה סיבות לפער הזה והוא לא ייחודי לתעשייה שלנו

במפגש עסקנו בחלקת האלוהים הקטנה שלנו, תעשיית הקולנוע, הטלויזיה וההדמיה ועל פתרונות לסגירת הפער

המפגש נערך בשיתוף פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל ודיברנו בו על האופנים השונים בו מתנהלים גברים ונשים במשא ומתן בשיחה כנה ועם מעט התחשבות בפוליטיקלי-קורקט.
הצגנו בעיות נפוצות ופתרונות אפשריים וגם נקבל הצצה לעולם שאנחנו כעובדים ויוצרים לא מכירים לעומק - עולמו של המפיק שניצב בפני משימת הקצאת עובדים להפקה וקביעת תנאי שכרם ונפריך מיתוסים נפוצים

דיברנו על תסמונת שטוקהולם, למה לשאול מפיק מה התקציב שלו זו טקטיקה מחורבנת, סולידריות בין נשים וסולידריות בין גברים ונשים, למה יכולות טכניות הן לא הדבר הכי חשוב (אאוץ׳), האופן בו אנחנו מציגים/ות את עצמנו ועוד הרבהבפאנל:

לילך זילברברג - עוזרת במאי כעשור, חברת הועד המנהל של אקט לשעבר, עבדה באקט כשנתיים ובין השאר היתה הכוח היוזם והמניע של הסקר. כיום מנהלת את אתר https://www.505.co.il מאגר אנשי צוות וכישרונות לעבודה בתעשייה.
צחי כהן - מפיק ויזם, בעבר מפיק ראשי בחברות שונות כמו דרסט ו ADD. כיום מייסד ומנכ"ל "למידה בעולם החדש"
ליאור אלפנט - יו״ר פורום הקולנועניות ויוצרות הטלוויזיה בישראל
עמית חכמוב, צלמת (ערות, המהפכה הגאה) ממייסדות פורום הצלמות
נגה בריינס - מנכ״ל איגוד העורכים

סלון עורכים עם יצחק צחייק

קשה להחליט כיצד להתחיל להציג את יצחק צחייק

יו״ר איגוד העורכים מאז הקמתו, עורך סוגה עילית (אבל לא רק), לשעבר מפיק ובעל חברת הפקות מצליחה, יועץ עריכה, מציל סרטים (כשאפשר) ועוד

ברזומה שלו עריכת נכסי צאן ברזל קולנועיים כמו הלהקה, דיזינגוף 99, אושפיזין, רוק בקסבה סוף העולם שמאלה

ושיתוף הפעולה שלו עם הבמאי אבי נשר ממשיך עד היום עם הסודות, החטאים, פעם הייתי, סיפור אחר, והוא גם ערך והיה חלק מעורכי סרטים בצד הקליל יותר של הקולנוע כמו שושנה חלוץ מרכזי, המוסד, הדילרים ועוד

בטלויזיה ערך את סדרת הבורר, מילואים, מעורב ירושלמי וקאלטים אחרים כמו כסף קטלני ופרסומות

פיננסיים בימי קורונה

הרצאה, שיחה ושאלות ותשובות עם רו"ח אורי בארי, בעל משרד רואה חשבון וייעוץ פיננסי ויו"ר מרחב תל אביב בלשכת רואי החשבוןדיברנו על:

מענקי המדינה לעצמאים - מהם התנאים לקבל אותם, האם כדאי לקחת אותם והאם נשלם עליהם בסוף שנת המס
הלוואות בערבות המדינה - למי מגיע, באילו תנאים, איך לקבל אותן והאם כדאי
ניהול תזרים מזומנים ותקציב בתנאי חוסר וודאות - מתי אין תנאי חוסר ודאות?

עורכים עורכים

בשיחת זום עם חבר האיגוד יואב שפיר בירן (המדרשה, תא גורדין, אילת, התחנה ועוד) שכתב את הספר ״ולא כפי שפורסם״ בהוצאת כנרת זמורה-ביתן ופרופסור יגאל שוורץ, ראש המכון לחקר הספרות והתרבות העברית והישראלית באוני בן גוריון בנגב, עורך בכיר בהוצאת כנרת זמורה דביר שפרסם ארבעה עשר ספרי מחקר, רומן וספר ילדים עם בתו זהר, ערך שלוש מאות ספרי שירה, פרוזה, מחזה ועיון, דיברנו על איך מוציאים ספר, על השינוי המעשי והרגשי בין עריכת חומרי גלם ליצירת חומרי הגלם שנערכים בידי מישהו אחר, האם ספרי עיון לספרות הם כמו הדוקומנטרי לעלילתי, איפה מוצאים את הזמן לכתוב ועוד הרבה..

אז אם חשבתם לכתוב משהו משלכם או שמעניין אתכם לשמוע על תהליכי יצירה ספרותית, הצטרפו אלינו

מבט מבפנים ומקרוב על פייבר

פייבר היא פלטפורמה בינלאומית המחברת בין מזמיני עבודה ליוצרים במגוון עבודות בטווחי מחיר ומורכבות שונים. לחלקנו זה נראה כמו שוק אינסופי ומאיים, חלקנו משתמשים בפלטפורמה להשלמת הכנסה נאה ואף יותר מכך


במפגש דיברנו עם חברת האיגוד רוני פלדמן, עורכת שעובדת בתעשיית הטלויזיה המקומית וגם מתפרנסת דרך פייבר שתרגמה לנו את המונחים של הפלטפורמה לשפת התעשיה, על ההתנהלות וההיבנות בתוכה כיוצר איכותי הדורש ומקבל שכר שהוא קובע לעצמו ועוד

ועם יואב הורנונג, בוגר החוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב שהקים וניהל את VeedMe, פלטפורמה המחברת חברות עם יוצרי וידאו מסביב לעולם, שנרכשה ע"י פייבר. כיום מנהל את תחומי הוידאו והמוזיקה בפייבר

אם אתם עורכים, קולוריסטים, מעצבי פסקול, מוסיקאים, יוצרי הדמיה, מעצבים גרפיים, אנימטורים, מאיירים ועוד ואתם מעונינים בהכנסה נוספת מכל העולם שאינה דורשת רדיפה אחרי הכסף ותשלום בשוטף פלוס, הצטרפו אלינו

מה חדש עם רפי חן - ProTools

מעצב הפסקול רפי חן סוקר את חידושי תוכנת פרו-טולז ומציע טיפים לעבודה יעילה

Pro Tools 2018

צילום - רחלי רוזניק ואיל בן משה
עריכה - רבקה יוגב

שני צדי המטבע - פאנל ורב שיח בין קולוריסטים ואונליינרים לצלמים חלק 2

עורכים, אונליינרים מפיקי פוסט וקולוריסטים, צלמים ונציגי הפקה,
חברי איגוד מקצועות הפוסט וחברי אקט נפגשים לשיחה על
דרכי עבודה מתואמות, סטנדרטיזציה ועקרונות מנחים בין אנשי הסט ואנשי הפוסט.

שני צדי המטבע - פאנל ורב שיח בין קולוריסטים ואונליינרים לצלמים חלק 1

עורכים, אונליינרים מפיקי פוסט וקולוריסטים, צלמים ונציגי הפקה,
חברי איגוד מקצועות הפוסט וחברי אקט נפגשים לשיחה על
דרכי עבודה מתואמות, סטנדרטיזציה ועקרונות מנחים בין אנשי הסט ואנשי הפוסט.

עקרונות המשא ומתן עם ונסה סיימן

עקרונות המשא ומתן עם ונסה סיימן - חלק ראשון

Tips and Tricks Avid 2018 - 2nd part

עדכונים במדיה קומפוזר, טיפים וטריקים עם ירון ליבנה - חלק שני
מרצה נוסף - עופר פל
בחסות פאי קריאייטיב - המומחים בבניית חדרי עריכה