20/8/19

לפני כשבועיים הודיעה מועצת תאגיד השידור הישראלי על הפסקה לאלתר ובאופן גורף של קשרי העבודה הקיימים עם חברת קודה תקשורת בע"מ על רקע פרשת השתלת הנשק בביתו של תושב מזרח ירושלים במסגרת צילומי תכנית הטלוויזיה "מחוז ירושלים״.

החלטה זו נעשתה ללא שימוע וללא התחשבות ופגעה וממשיכה לפגוע ביוצרים שעבודתם הופסקה מיידית ושרירותית. בהודעתו לעיתונות התאגיד התהדר בציטוט הקוד האתי שלו אך במעשיו ובצורה מאוד נוחה בחר לא להחיל את הקוד האתי הזה על התנהלותו מול היוצרים. 

היום פנינו לתאגיד בדרישה מנומקת לבטל את העונש הקולקטיבי שהוא הפיל על הפקות קודה תקשורת שלא חטאו ואין להן דבר עם הפקת ״מחוז ירושלים״ זולת אותו בית הפקה.

התאגיד אמור להיות אור לגויים בכל הנוגע להתנהלות הוגנת וחוקית ואנו כאן לא רק כדי להגן על העוסקים במקצועות הפוסט וההדמיה אלא גם כדי להזכיר לו את זה ולסמן לו את הדרך הנכונה.

אנו מודים לעורכי הדין שי בקל ואלכס וולף על העבודה היסודית.

--------------------

עדכון

לשמחתנו זמן קצר אחרי שפנייתנו הגיעה לתאגיד כאן חודשו לפחות חלק מההפקות שבוטלו.

 

------------------

8.8.19

רקע:

כאן11 הודיעו שהפסיקו את ההתקשרות עם יוצרי הסדרה "מחוז ירושלים"

במועצת התאגיד החליטו להפסיק את העבודה עם חברת ההפקה "קודה תקשורת" בעקבות הפרסום ב"הארץ", לפיו המשטרה שתלה נשק בביתו של תושב עיסאוויה לצורך צילומי התוכנית. "התנהלות בזויה ובגידה באמון הציבור", אמרו בתאגיד

------------------

 

עם כל הכבוד לנחרצות התאגיד ראוי למצוא פתרון נאות ומוסכם להפקות שכרגע נמצאות בעבודה בקודה כולל מחוז ירושלים ואלה שסוכם עליהן מראש כדי שהיוצרים בהפקות אלה לא יפוטרו מעבודתם לאלתר

פנינו בנושא לתאגיד ונפעל כדי שכל שינוי ייערך ללא פגיעה ביוצרים. נעדכן בהמשך

 

מעבר לכך אם אתם מרגישים שהגבולות המקצועיים שלכם נמתחים בצורה שאינה רצויה ויש לכם שאלות שנוגעות להתנהלות החוקית של מקום העבודה שלכם ומה שמותר ואסור לעשות - דברו איתנו.

 

יש לנו יועץ משפטי במיוחד בשביל השאלות האלה

 

Icons made by Smashicons from www.flaticon.com is licensed by CC 3.0 BY

אנא מלא פרטים ליצירת קשר: