היום (10.12.17) חברנו לאיגודי היוצרים והפורומים לישיבה עם שר התקשורת איוב קרא ויושבות הראש של מועצת הכבלים והלווין ד"ר יפעת בן חי שגב ומועצת הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ׳ ובמהלכה נפרשה תוכנית השר להחלת מחויבות התוכן המקורי על השחקניות החדשות בשוק (סלקום, אורנג׳ ואפילו נטפליקס), מיסוי על גוגל ופייסבוק שייועד ליצירה הישראלית ועוד.

______________

------------

בלי תוכן ישראלי זה לא בשבילי: סיכום ביניים

בשבוע שעבר (22.11) הגיעו עשרות יוצרים-ות, מפיקים-ות, שחקנים-ות, עובדים-ות ועורכים-ות למשרדי "סלקום" בנתניה, מחו על כך שהחברה, שמחזיקה כבר כ-10% מנתח שוק הטלוויזיה, כלל אינה משקיעה בהפקות מקור והפצירו בה שלא לתת יד לרמיסת התרבות הישראלית ולפגיעה בפרנסתם-ן.

במהלך ההפגנה נציגי האיגודים ביקשו שיגיע נציג מהנהלת החברה לשוחח עמם אבל נענו בשלילה, וכשניסו להיכנס לשטח המשרדים נתקלו באלימות קשה מצד מאבטחי החברה.

עם זאת, בעקבות פעולת המחאה, החברה יצרה קשר עם נציגי-ות האיגודים למחרת וקיבלה את דרישתם להיפגש עם מנכ"ל החברה כבר בעוד מספר ימים.

בתחילת השבוע, נציגי האיגודים פגשו בשנית את נציגי פרטנר TV, שכבר החלה להשקיע כספים בתכנים ישראלים מקוריים, ואלו הצהירו שוב כי בכוונתם להמשיך ולהשקיע ביצירה מקומית.

ביום ראשון האחרון (26.11) פעולות המחאה נמשכו ועשרות מחברי-ות איגודים הגיעו למשרד התקשורת בתל אביב בכדי למחות נגד "מהפכת התקשורת" של שר התקשורת איוב קרא, שהצהיר כי בכוונתו להפחית בחקיקה את הרגולציה על הערוצים, דבר שיוביל להפחתה במחויבות שלהם בהפקות מקור ובתוך כך לפגיעה אנושה בפרנסתנו.

עוד במהלך הפעולה הוזמנו נציגי האיגודים לפגישה עם מנכ"ל משרד התקשורת מימון שמילה וזה הבטיח לנציגים כי התיקון לחוק, הנמצא כרגע בשלבי גיבוש, יועבר גם אליהם ואלו יוכלו להביע את דעתם לגביו טרם החקיקה. זאת בנוסף לפגישה שתקבע בקרוב עם השר קרא.

עוד בטרם הפגישה עם שמילה, נפגשו הנציגים גם עם יו"ר מועצת הכבלים והלוויין, יפעת בן חי שגב - שהסכימה עם טענותיהם והצהירה גם היא כי יש לחייב חברות כמו סלקום TV ופרטנר TV להשקיע בהפקות מקור ישראליות ובסוגה עלית.

האיגודים אינם נגד רפורמות בשוק התקשורת. אנחנו בעד פלורליזם, בעד הגדלת השוק ובעד הצלחת הגופים המשדרים, חדשים כישנים – הצלחתם הצלחתנו, אבל בשום פנים ואופן זו אינה יכולה לבוא על חשבוננו.

אנו קוראים לגופי הפיקוח לפעול ולחייב כל גוף תקשורת המבקש לקבל רישיון לשדר תוכן לצרכן הישראלי, בכל פורמט שידור, להשקיע בהפקת תוכן מקורי ולוודא כי בכל רפורמה שתהה יינתן ביטוי הולם ומאוזן ליצירה המקורית ותמנע פגיעה אפשרית בהיקף ההשקעה.

חברים-ות, המחאה טרם הסתיימה. אנו נמשיך לגלות אפס סובלנות לרמיסת היצירה והיוצרים-ות! אם הפגישות המעונבות לא ייסיעו – נחזור להרעיש ברחוב.

אנו מבקשים להודות לחברים-ות שהתגייסו לסייע במאבק עד כה, מאחורי המקלדת וברחובות, ומבקשים שתישארו מעודכנים ודרוכים לקריאות נוספות לפעולה, באם תידרשנה.

הוכחנו שוב שכוחנו באחדותנו!

איגודי היוצרים והפורומים

 

בן חי-שגב תופסת צד: "לחייב את סלקום ופרטנר להשקיע בהפקות מקור"

היוצרים פרצו למשרדי סלקום: "יצירה אנטי-ישראלית"

----------

הלחץ עובד, המחאה ממשיכה!

 

הצטרפו אלינו לפעולת המחאה שתתקיים ביום רביעי ה-22.11.

אוטובוס ייצא מכיכר רבין, ת"א, בשעה 10:00

פרטים לגבי הפעולה יימסרו בסמוך ליציאה והיא צפויה להימשך כשלוש שעות.

 

הידעת? הפלטפורמות החדשות המופצות על גבי האינטרנט, כדוגמת סלקום TV ופרטנר TV, אינן מחויבות כלל בהשקעה בהפקות מקור.

הידעת? סלקום TV, בכשלוש שנות פעילות, השקיעה סכום זעום של 120,000 ₪ בלבד בפיתוחן של שלוש תכניות טלוויזיה - שלא יצאו לפועל.

הידעת? מאז כניסת סלקום TV ופרטנר TV לשוק – היצירה המקורית הפסידה 20 מיליון שקלים!

הידעת? ועדת השרים לחקיקה אישרה בתחילת החודש הצעת חוק על פיה ערוץ 20, ערוץ 9, ערוץ 24 וערוץ ה"לא" בערבית יוכלו להפוך לערוצים מסחריים לכל דבר – פרט למחויבות להשקעה בהפקות מקור.

הידעת? משרד התקשורת עמל בימים אלה על הצעת חוק שתצמצם באופן משמעותי את הרגולציה הקיימת כיום ותפגע בתנאי נאותות ההפקה.

הבנת? אפשר כבר להבין להיכן נושבת הרוח, וזו רוח הרסנית לשוק ההפקה המקומי!

לא נעמוד מנגד בשעה שהתרבות הישראלית ופרנסתם-ן של אלפי יוצרים-ות, מפיקים-ות, שחקנים-יות, עובדים-ות וספקים-ות שירות לתעשיית הטלוויזיה נמצאים בסכנה!

על כל גוף, חדש כקיים, המבקש לשדר תוכן בישראל – להשקיע בהפקת תוכן מקורי! 

 

הצטרפו לקמפיין #בלי_תוכן_ישראלי_זה_לא_בשבילי ברשתות החברתיות.

צלמו את עצמכם-ן, הוסיפו את ההאשטאג #בלי_תוכן_ישראלי_זה_לא_בשבילי והעלו לפייסבוק, לאינסטגרם ולטוויטר.

לקבוצת המחאה בפייסבוק