אמל״ק:

החל מה 1.7.21 (עוד כמה ימים) מצטרפים חדשים או חוזרים ישלמו 350 שקלים דמי הצטרפות חד-פעמיים בנוסף לדמי החבר החודשיים בסך 50 שקלים

----------------------------------

הצטרפות לאיגוד (בתחתית העמוד)

 

איגוד העורכים - איגוד מקצועות הפוסט בישראל (ע״ר) מאגד בתוכו עורכי תמונה וקול, קולוריסטים ואונליינרים, מעצבי פסקול, עורכי אפקטים ויזואלים, תלתיסטים, יוצרי הדמיה, עוזרי עריכה, בעלי בתי פוסט שעוסקים בפוסט (לא מנהלים בלבד), אנימטורים, מפיקי פוסט ואנשי VR

כל חברי האיגוד שותפים אקטיביים לחזון של ארגון המקדם מקצועיות, מגן על העוסקים במלאכה ומייצר סולידריות ועזרה למאות אנשי מקצוע במישור האישי, הרגשי, המקצועי והחברתי וגם באופן מיידי ועקיף לתעשייה והיצירה הישראלית וליוצרים כולם.

 

בימים אלה, במיוחד בימים אלה, אנו מבקשים כאיגוד להשתנות 

להגדיל את כוחנו 

להרחיב את סל השירותים 

להעמיק את ההגנה שאנו מעניקים 

לחזק את הגב שאנו נותנים למקצועות הפוסט, האנימציה וההדמיה.

 

איך זה יבוא לידי ביטוי? תמיכה משפטית מלאה, הסדרת תנאי ההעסקה התשלום והזכויות, נתינת משקל גדול יותר לאיכות ומקצועיות ברגולציה על היצירה הישראלית, סל ביטוחים מותאם, אפיקי חיסכון וקידום התנהלות כלכלית שמייצרת ביטחון, חיזוק הקשרים בתוך הקהילה ושיתופי הפעולה המקצועיים ועוד 

לכן בתור התחלה מיולי אנו מבטלים את הנחות הסטודנט והחברות באיגוד יוצרים נוסף וקובעים דמי הצטרפות חד פעמיים של 350 שקלים.

הצטרפות לאיגוד (בתחתית העמוד)

מדוע?

עלויות משפטיות - כיום האיגוד מעניק תמיכה משפטית רחבה כולל כתיבה וליווי בתביעה קטנה ובעתיד תורחב לתמיכה משפטית מלאה. רבים אנשי המקצוע בתחום המכירים בחשיבות האיגוד ומעריכים אותו, אבל מחכים להצטרפות עד ליום שהם יזדקקו לאיגוד ומצטרפים רק כשהם נתקלים בבעיה. ניסינו בעבר דרכים שונות כמו המתנה של שנה עד קבלת תמיכה משפטית והגבלות שונות אבל זה לא עובד כיוון שכל פעם שאיש מקצוע לא עומד על זכויותיו, מזמיני עבודה מגדילים את כוחם על כולנו. לכן אנו מקווים שדמי ההצטרפות יעודד הצטרפות מוקדמת ואם לא, יעזרו לממן את העלויות המשפטיות למצטרפים רק כשהם נתקלים בבעיה.

צמצום ביורוקרטיה ועידוד מחויבות - היו חברים שנכנסו ויצאו מהאיגוד כמה פעמים מסיבות שונות. זה גרם לעומס ביורוקרטי מיותר. אין ברצוננו להגדיל את מצבת העובדים באיגוד רק לשם טיפול בביורוקרטיה. אנו מאמינים שעלות הצטרפות תסייע לצמצם את הזיגזוג הזה או במקרה הגרוע ביותר, תממן אותו. יוצאים מן הכלל הם קשיים כלכליים, ואנו מזמינים את מי שיש לו קשיים כלכליים לפנות אלינו.

העיקר - יש לנו הערכה עמוקה לחברי האיגוד שרובם חברים בו משנותיו הראשונות ולכן אנו לא רוצים להשית עליהם עלויות גדילה לפני שאנו מרחיבים משמעותית את סל השירותים. 

 

נזכיר שדמי החבר לא השתנו מיום הקמת האיגוד ב 2008 והם הנמוכים ביותר כמעט מכל איגודי היוצרים ובכוונתנו להמשיך כך. האיגוד הוא עמותה רזה - אנו לא מחזיקים משרד או שירותי מזכירות ונשענים רבות על תשתיות טכנולוגיות. תקציב האיגוד מופנה בעיקר לתמיכה משפטית בחברי האיגוד והעשרה של חברי האיגוד, חברי הועד עושים את תפקידם ללא שכר או ״הוצאות״ (ייתכן שזה מסביר למה אין הרבה מתנדבים לועד האיגוד. אגב, נשמח למתנדבים).

 

כמה מכם אומרים לעצמם (ולנו) שמעולם לא השתמשו בשירותי האיגוד ולכן אין להם למה להצטרף.

אם אתם מאלה אז כנראה שקרו אחד מהשלושה:

 1. מעולם לא דפקו אתכם
 2. דפקו אתכם אבל פחדתם לעשות משהו בנידון
 3. דפקו אתכם ועשיתם משהו בנידון

בכל אחת משלוש האפשרויות, האיגוד עדיין קיים כרעיון שמרחף מעל ראשם של מזמיני העבודה ומעליכם - זאת אומרת שתמיד יש לכם לאן לפנות וגם מזמיני העבודה יודעים זאת.

בלי האיגוד הניצול, הזילזול והדורסנות היו רחבים ועמוקים פי כמה. נכון, יש לאן לשאוף, יש מה לשפר, להסדיר ולקדם ואם תחזרו הביתה יהיה לאיגוד קל יותר לעשות זאת. כי כוחנו במספרים גדולים - כלכלית וערכית.

אגב - נעזרתם פעם באיגוד וזה לא הצליח ואתם עדיין סופר כועסים על זה? דברו איתנו (054-3097200), אנחנו בשאיפה להשתפר.

הצטרפות לאיגוד (בתחתית העמוד)

אבל יש לי סוכן/ת ו/או אני עובד בחברה שהיא כמו משפחה

גם אם יש לכם סוכנת או חברת הפקה שהיא ״משפחה״ – אתם צריכים את האיגוד! חברת ההפקה והסוכן אינם המשפחה שלכם. הם גופים מסחריים בעלי אינטרסים וברגע שהם ירגישו שאתם בעיתיים או מזיקים לעסקים שלהם, הם יעיפו אתכם. בשנתיים האחרונות זה קרה לטובים מאתנו באופן בלתי צפוי והגב היחידי שהם קיבלו כעזרה היה מהאיגוד. 

זה לא שחברת ההפקה או הסוכן הם אנשים רעים. הם פשוט שמים את טובתם מעל הכל, וזה בסדר גמור כל עוד זה מובן לכל הצדדים. הבית היחיד שיעמוד לצדכם הוא האיגוד. 

 

אבל יש לי ביטוח אחריות מקצועית אני לא צריך תמיכה משפטית

ביטוח אחריות מקצועית לא עוזר לכם לרדוף אחרי הכסף, לא נותן יעוץ משפטי חינם מהרגע הראשון, לא כותב לכם הזמנות עבודה או משכתב עבורכם חוזים לפני חתימה ולעולם לא יאהב אותך כמונו :)

 

בכלל אני שכיר והאיגוד הוא לעצמאים- ויש לי ועד במקום העבודה שדואג לי

קודם כל איגוד העורכים הוא איגוד ענפי לשכירים ועצמאים ובעלי חברות ויש בו שכירים רבים בתעשיות אודיו ויזואליות מסוגים שונים. חשוב להיות חלק מאיגוד במקום העבודה אבל אחת התופעות הנפוצות שאנו נתקלים בהן היא יוצרים שעובדים עם מעסיק אחד לאורך תקופה ארוכה, מסתמכים עליו ותלויים בו וכשאותו מעסיק מסיבה כלשהי מפסיק לעבוד איתם הם מוצאים עצמם בבת אחת חסרי עבודה ונטולי קשרים כיוון שהזניחו את הרשת המקצועית שלהם או מיקדו אותה במעסיק. 

 

נזכיר מה האיגוד נותן לכולנו:

 1. מידע על מכרזים, משרות, קולות קוראים והגשות
 2. תמיכה משפטית לשכירים ועצמאים ובעלי חברות - כתיבת חוזים, שיכתוב חוזים לפני חתימה, התייעצות בכל הנושאים הקשורים ליצירה, השבת כספים, יישוב סכסוכים ועוד הרבה
 3. שותפות בקהילה מקצועית של ערבות הדדית ושייכות לקהילה בינלאומית
 4. ימי עיון והכשרות מקצועיות
 5. אפשרות להתייעץ ולקבל תמיכה בכל נושא מאנשי מקצוע שאכפת להם
 6. פרסום בפלטפורמה למציאת אנשי מקצוע
 7. הנחות - פסטיבלים, מוצרים, שירותים, הכשרות מקצועיות ועוד
 8. גב מקצועי וערכי - אם לא היה איגוד מזמיני העבודה היו יודעים שאנחנו מפוזרים, חלשים ולחיצים והיו מתנהגים בהתאם

 

איך מצטרפים ממש עכשיו בלי לשלם דמי הרשמה?

כאן (בתחתית העמוד)

אם אתם נתקלים בבעיה אתם מוזמנים להתקשר - 054-3097200

 

אם כבר קיבלנו את תשומת ליבכם הנה דרכים נוספות שאתם יכולים לתרום:

 1. מעבר לתשלום שנתי במקום חודשי יעזור לנו לחסוך כסף - אנו משלמים לחברה הסולקת באינטרנט לפי מספר הקבלות שאנו מוציאים ולכן ככל שאנו מקטינים את מספר הקבלות שאנו מוציאים העלויות שלנו יורדות. מעבר שלכם מתשלום חודשי לשנתי יקטין את המספר הזה
 2. אימוץ חבר בצורה אנונימית - מי מכם שמעוניין מוזמן לתרום למימון דמי חבר לאלה מאתנו שבימים אלה מתקשים מוזמן לעדכן אותנו
 3. קיבלתם הודעה במייל להחליף את מספר כרטיס האשראי? בבקשה אל תחכו שנתקשר אליכם, עדכנו דרך הלינק המאובטח. אם אתם לא בטוחים שהלינק הגיע מאתנו תסמסו לנו בטלגרם 054-3097200 או תשלחו מייל info@editors.org.il שוב - כדי לצמצם את הביורוקרטיה ולפנות לנו זמן לדברים החשובים
 4. העבירו את המייל הזה לחבריכם ואמרו להם לא לחכות ליום בו יצטרכו את האיגוד כדי להצטרף
 5. התנדבו להעביר ימי עיון והכשרות מקצועיות
 6. עזרו לנו לכתוב תכנים מקצועיים ואמנותיים לאתר האיגוד
 7. פרויקט שעבדתם עליו או שייך לכם מוקרן? סדרו הנחה לחברי האיגוד (או אם זה בחינם) - ונפרסם בניוזלטר שלנו

הצטרפות לאיגוד  (בתחתית העמוד)